• Wpisów: 11
  • Średnio co: 121 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 11:17
  • Licznik odwiedzin: 5 714 / 1460 dni
 
lalakala112342525
 
Witajcie ! Napisałam pierwszą cześć opowiadania .Trochę mi nie wyszło tak jak chciałam ,ale następna część będzie lepsza :D Miłego czytania ;)
Postacie :
Selena Woods (18l) nieśmiała brunetka o błękitnych oczach .Jej przyjaciółką jest Clary .Chodzi do szkoły muzycznej .Diego jest jej chłopakiem .Jest dla niej bardzo ważny ,niestety czasami boi się pokazywać swoich uczuć .
nowa nieznazna sesja sel.jpg

Clary Hunderson (18l) przebojowa i pewna siebie dziewczyna o włoskich korzeniach.Potrafi poderwać każdego chłopaka .Ukrywa to że w głębi serca jest bardzo wrażliwa .Czuje coś do chłopaka Seleny .
3527cc44e32aca2c79f17c7f98f6cb8cc93b85c4l.jpg

Diego Castillo (19l) –przystojny brunet o wyrazistych rysach .Zna Sel ,odkad w pierwszy dzień szkoły oblała go sokiem pomarańczowym .Mimo niezbyt miłych okolicznosci poznania ,bardzo się zaprzyjaźnili .Jest z nią ,tylko dlatego ponieważ tego chce jego ojciec .Marzy o tym żeby Clary zwróciła na niego uwagę .
2.png

Liam West (18l) pogodny blondyn o pięknym uśmiechu .Nowy uczeń w szkole .Poznaje Clary na lotnisku .Przypadkowo spotykają się na plaży podczas wakacji .Nie ulega jednak jej urokowi ,ponieważ w jego sercu nadal jest dziewczyna z dzieciństwa.
12305745-1387479938088.jpg

7:00 Selenę jak codzień obudził nieznośny budzik.Po porannej toalecie i nałożeniu nowych ubrań wybiegła z domu ,w obawie że znów się spóźni na lekcje.Gdy zbliżała się ku budynkowi zauważyła idącą w jej stronę Clary.
-Selena ! Nareszcie jesteś .Ile można na ciebie czekać.-wykrzyknęła i z frustracją wymachiwała rękoma.
-Przepraszam .Zaspałam -zaczęła się tłumaczyć przyjaciółce .Nie dodała że to przez sen ,który przypominał jej wspomnienie z dzieciństwa .Dobrze ją znała i wiedziała że nie będzie tym zainteresowana
-Dobrze ,lepiej już chodźmy –rzuciła krótko i obróciła się na pięcie.Weszły do klasy ostatnie ,co nie było zbyt wielką niespodzianką. Po chwili na środku Sali stanęła nauczycielka i nowy uczeń.
-Dzień dobry klaso ! Od dzisiaj macie nowego kolegę .To jest Liam West .Przeprowadził się tu z Chicago. – zaskrzeczała.
Wszystkie oczy zwrócone były na wysokiego blondyna ,a po ciele Seleny przebiegł dziwny dreszcz .
Po lekcji Clary pociągnęła dziewczynę do szatni .Gdy tylko znaleźli się z daleka od niechcianych gapiów i słuchaczy wyszeptała :
-Nie uwierzysz ! To ten chłopak o którym ci tyle opowiadałam.
Źrenice Sel rozszerzyły się ,a w sercu poczuła ukłucie zazdrości .
-Chodź poznam cię z nim – powiedziała z entuzjazmem i błyskiem w oczach.
-Clary ,to nie jest najlepszy pomysł – rzekła .
-No chodź ,nie daj się prosić –nalegała ,ciągnąc ją za rękę .Ostatecznie brunetka zgodziła się .
Zobaczyły go na stołówce .Clary podeszła pierwsza i zagadnęła :
-Hej Liam ! Pamiętasz mnie ?
Przystojniak spojrzał na dziewczynę ,mierząc ją wzrokiem od stóp do głów .Po chwili na jego twarzy pojawił się uśmiech ,który wiele dziewczyn mógłby przyprawić o drżenie serca.
-Ach ,Poznaliśmy się na wakacjach .Clary ,tak ? – powiedział aksamitnym głosem
-Tak ,a to moja przyjaciółka Selena –dodała
Chłopak zaniemówił i wpatrywał się w nastolatkę z uporem maniaka .Widać było że próbuje sobie coś usilnie przypomnieć.
-Czeeść .Jestem Liam – wykrztusił po chwili .
-Miło mi cię poznać .Mów mi Sel –odparła nieco zawstydzona .
Ona także miała wrażenie że gdzieś się już spotkali .
-Przepraszam ,muszę już iść do szkoły muzycznej – powiedziała niespokojnie patrząc na przyjaciółkę.
Clary już otworzyła usta ,aby wygłosić mowę o tym jak bardzo Sel zaniedbuje ich przyjaźń.
Uprzedził ją jednak Liam
-Pójdę z tobą ,też się do niej zapisałem – rzekł i gwałtownie wstał od stolika.
W oczach Clary nie mal można było dostrzec iskierki zazdrości .Natomiast Selena poczuła się zmieszna ,ale zgodziła się ,sama nie wiedząc dlaczego .Całą drogę pokonali w milczeniu .Żadne z nich nie wiedziało jak rozpocząć rozmowę .Po chwili weszli do szkoły.
-Sel ! –usłyszeli wołanie.
Nagle przybiegł do nich hiszpan Diego – chłopak dziewczyny.
-Hej kochanie – zbliżył się do niej i pocałował ją w policzek ,nie zwracjac uwagi na towarzyszacego jej nieznajomego.
-Diego ,poznaj .To jest Liam – powiedziała zakłopotana ,tak czułym przywitaniem.
-O cześć – rzekł chłopak i podał mu dłoń. Następnie pospiesznie dodał :
-Wołają cię na scenę .Miałaś zaprezentować jakąś piosenkę .
-Ok. ,biegnę do garderoby – powiedziała i pobiegła w kierunku garderoby .
Po 10 minutach staneła na drewnianej scenie ,zupełnie odminiona .
Liam nie widział już nieśmiałej nastolatki ,tylko pewną siebie kobietę .Zaczęła grać muzyka ,a z ust Sel wydobywały się dźwięki piosenki ,,Love will remember ‘’

1.jpg

Chłopak był oczarowany jej głosem i tak pieknymi słowami .Jeszcze bardziej zdziwił go fakt że podczas refrenu zaczeły płynąć łzy .
Następnego dnia dziewczyna skupiona był nad kolejnym tekstem .Z rozmyślań wyrwał ją dźwięk sms-a.Spojrzała na wyświetlacz :
Hej ! Pójdziesz ze mną na gorące kakao do kawiarni ?.Będe czekać na ciebie w parku .
Liam
Ps : Mam twój numer od Clary 
Przeczytała treść wiadomosci dwa razy i wciąż nie mogła rozgryść tego chłopaka.Dopiero się poznali a on już zaprasza ją na randkę . Przecież nie może się umówić z ,,celem’’ Clary . Zaraz ,ale przecież ona nigdy nie mówiła że chce aby byli razem. Selena nagle poczuła że ma ochotę napić się czegoś ciepłego .Szybko rozczesała włosy i nałożyła delikatny make-up .Na koniec ubrała ciepłą ,granatową kurtkę. Gdy znalazła się w miejscowym parku ,zobaczyła przed sobą całujących się Clary i Diego .Nie potrafiła się ruszyć ,chciała krzyczeć ,ale głos uwiązł jej w gradle .Zamiast tego osuneła się na ziemię ,a po jej policzkach popłynęły łzy .Dlaczego on jej to zrobił ? Wtem zakochani zauważyli ją i gwałtownie się od siebie odsuneli ,mając nadzieję że Sel nie potraktuje tego poważnie. Z ust przyłapanych wydobywały się pojedyncze zwroty typu ,,Przpraszam ‘’
Ona tylko spojrzała na nich błagalnym wzrokiem i spytała : Dlaczego ? Poczuła się okropnie samotna ,zdradzona przez dwoje ważnych w jej życiu ludzi.
Wtem znikąd pojawił się Liam i wymierzył cios w twarz byłemu chłopakowi Sel .Po chwili podbiegł do Sel i podnosząc ją ,przytulił ją do siebie .Ta bez oporów ,objęła go rękami . Czuła się tak bezpiecznie ,chciała tak trwać z nim na zawsze .Z ust chłopaka wydobywały się słowa :
-Już dobrze .Nie pozwole cię skrzywdzić .
Nagle z szyii dziewczyny spadł naszyjnik .Liam zaskoczony podniósł go i zobczył że to połówka serca .Selena spojrzała na niego pytająco .
- Gdy miałam 7 lat ,podczas wakacji spotkałam chłopaka w moim wieku .Bardzo się polubiliśmy ,nie potrafiliśmy się rozstać .Na pozegnanie dał mi połowkę naszyjnika ,drugą wziął on – powiedziała .Liam spojrzał jej głęboko w oczy ,tak jakby chciał zobaczyć jej wnętrze .Powoli wyjął z kieszeni małe zawiniątko .Była to druga połówka serca…

4492865_wisiorek_lamane_serce_dla_dwojga_aj480_1.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego